W trakcie naszego artykułu dowiesz się:

  • W jaki sposób zadbać o odpowiednią reklamę swojej nieruchomości?
  • Co zrobić, aby zadbać o dobry kontakt z klientami zainteresowanymi zakupem nieruchomości?

Działania reklamowe związane z promowaniem nieruchomości

Reklamowanie swojej nieruchomości to jeden z podstawowych elementów, które wpływają na wzrost zainteresowania zakupem mieszkań, domów lub lokali. Pierwszym zadaniem, które powinniśmy zrealizować jest przejrzysta strona internetowa, która będzie pełniła funkcję czytelnej i spójnej wizytówki online.

W trakcie tworzenia treści na stronę WWW nieruchomości nie zapomnij o tych elementach:

  • Pobudzenie użytkowników do działa (tzw. CTA) – takie jak: sprawdź teraz naszą nieruchomość, zapytaj o szczegóły naszej specjalnej oferty dostępnej do końca miesiąca.
  • Odpowiednia hierarchizacja treści — stosowanie akapitów, nagłówków i czytelne przedstawienie treści.
  • Zastosowanie wizualizacji — przedstawienie nieruchomości w formie graficznej.
  • Zwrócenie uwagi na najważniejsze treści — użytkownik w ciągu 4,5 sekundy podejmuje decyzję, czy treść na stronie internetowej jest dla niego ciekawa.

Należy zwrócić szczególną uwagę na lokalizację nieruchomości, ceny za metr kwadratowy i pobliskie obiekty, takie jak: przedszkola, kina, przystanki autobusowe i inne miejsca publiczne. Dobrym sposobem jest również stworzenie spójnego filmiku promocyjnego i dokonanie graficznych wizualizacji nieruchomości.

Spójna komunikacja i dobry kontakt z klientami

Narzędzie cyfrowe HOUSEBOOK, składające się z aplikacji mobilnej i platformy kontrolnej, pozwala na stworzenie pełnej dokumentacji z poszczególnych etapów procesu inwestycyjnego. W ten sposób możesz zredukować czas związany z zarządzaniem procesem, zadbać o lepszą komunikację ze swoim zespołem i uzyskać spójną dokumentację procesu inwestycyjnego, która okaże się pomocna na etapie dobierania odpowiedniej strategii komunikacji marketingowej.

Spójna komunikacja i dobry kontakt z klientem to klucz do uzyskania odpowiednich efektów swoich działań reklamowych. Dzięki raportowaniu usuniętych usterek poprzez narzędzia cyfrowego HOUSEBOOK możesz generować raporty w formacie PDF dla klientów, którzy wcześniej zgłaszali usterki. To prosty sposób na przejrzyste przekazywanie postępów prac w powstających nieruchomościach lub już istniejących budynkach. Właściwe wykorzystywanie systemów zdalnych, służące do sterowania poszczególnymi elementami procesu inwestycyjnego, może pomóc w oddaniu mieszkań na czas oraz wywiązywanie się z umowy deweloperskiej.

Średnia ocen: 4.7